STOLARKA OKIENNA

Akcesoria

SZPROSY
Są to listwy dzielące powierzchnię szyby na kilka części, stosowane w celach dekoracyjnych, najczęściej dostosowane kolorystycznie do kolorystyki okien.
KLAMKI
Standardowo montujemy klamki w trzech kolorach. Klamki mogą być wyposażone w dodatkowe zamknięcie na kluczyk lub przycisk.
MODUŁOWY SYSTEM ZABEZPIECZEŃ
Standardowo montujemy w nasze okna okucia obwiedniowe firmy Siegenia. Okucia wyposażone są w modułowy system zabezpieczeń .


SZPROSY OZDOBNE są to szprosy wykonane z ozdobnych profili. Ciekawie skomponowane okna ze szprosami ozdobnymi zyskują induwidualny charakter. W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę szprosów wewnątrzszybowych, naklejanych i konstrukcyjnych.

SZPROSY WEWNATRZSZYBOWE umieszcza się w przestrzeni międzyszybowej w procesie produkcji pakietów szybowych. Posiadamy w ofercie szprosy wewnątrzszybowe o szerokości: 8,18,26,45 mm. Szprosy wewnątrzszybowe mogą być oklejone powłoką drewnopodobną lub lakierowane na dowolny kolor z palety RAL. Istnieje możliwość zastosowania kolorystyki dwubarwnej - inny kolor widoczny od wewnątrz, a inny od zewnątrz pomieszczenia.

SZPROSY NAKLEJANE umieszcza się bezpośrednio na szybie. Umożliwia to naklejanie lub wymianę szprosów podczas użytkowania okien. Posiadamy w ofercie szprosy o szerokości: 25, 35, 55 mm. Kolory szprosów są zgodne z kolorami okien z PCV. Szprosy naklejane dostępne są także jako szprosy wiedeńskie z aluminiową ramką wewnątrz pakietu szybowego.

SZPROSY KONSTRUKCYJNE są elementem konstrukcyjnym skrzydła okna. Wymagają zastosowania tylu małych pakietów szyb zespolonych na ile pól dzielą one całą powierzchnię okna. Ponadto szpros konstrukcyjny zwiększa sztywność okna.

szprosy zewnętrzne

szprosy wewnętrzneKLAMKI

Standardowo montujemy klamki w trzech kolorach. Klamki mogą być wyposażone w dodatkowe zamknięcie na kluczyk lub przycisk.

-biała
-złota
-brązowaMODUŁOWY SYSTEM ZABEZPIECZEŃ

Standardowo montujemy w nasze okna okucia obwiedniowe firmy Siegenia. Okucia wyposażone są w modułowy system zabezpieczeń – w narożach zamontowane są antywłamaniowe grzybki ryglujące skrzydło w ościeżnicy. Stanowią one, wraz ze specjalnymi zaczepami na ramie, tzw. punkty bezpieczne, dzięki czemu okno ma podwyższoną odporność na włamanie. 
cofnij